Dayanışmanın Gücü

Danimarka Gastronomi Günü – 2019

Danimarka Başkonsolosluğu’nun 2019 Dünya Gıda Günü kapsamında düzenlediği Danimarka Gastronomi Günü’nde sürdürülebilir ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları ile diyetin önemine dikkat çekildi. Danimarkalı Şef Christoffer Brink Færch, yardımcısı Philip Grønkjær’in Türk şef Soner Kesgin ile birlikte hazırladığı ve Danimarka-Türk füzyon mutfağının eşsiz örneklerinin sunulduğu yemeğe şirket yöneticileri büyük ilgi gösterdi.

İş ve sanat dünyasından tanınmış simaların katıldığı etkinliğin açılış konuşmasında, Danimarka Başkonsolosu Anette S. Galskjøt, “Danimarka ve Türk mutfağının en iyilerinin yer aldığı bu önemli etkinliğe ev sahipliği yapmak bir ayrıcalık. Bugün 2019 Dünya Gıda Günü’nde sürdürülebilir yaşamı, sağlıklı ve dengeli bir beslenmenin önemine odaklanırken aynı zamanda iki kültür ve mutfağımızın kaynaşmasını kutluyoruz” dedi.

Danimarka Gastronomi Günü’ne katkıda bulunanlar arasında Chaines des Rotisseurs, Fairmont Quasar Otel, Aila Restaurant, Türk Hava Yolları, Türk Tuborg A.Ş. ve Sürdürülebilirlik Akademisi bulunuyor.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.