Elemental Sound Festival – 2018

Merakla beklenen buluşma için Elemental Sound, 14 Temmuz’da Xuma Village’da!

Biletler Biletix’de.Doğanın tam ortasında, dört farklı elementten oluşan ve özgün seslerden beslenen bir festival doğdu. Elemental Sound, müziğin farklı renklerini tek bir alanda toplayarak Xuma Village’a yerleşiyor. Gökyüzünün, toprağın, denizin ve ormanın hep yanında olduğu Elemental Sound’da;

bazı şarkıları içine çekeceksin,
bazı şarkıların üzerine basacaksın,
bazı şarkılarda yüzeceksin,
bazı şarkılarda yanacaksın.

Gökyüzünün, toprağın, denizin ve ormanın hep yanında olacağı Elemental Sound, Fire, Air, Water ve Earth sahnelerine yayılacak programında birbirinden değerli sanatçılara/gruplara, atölyelere ev sahipliği yapacak. Önümüzdeki günlerde programdan yeni isimler açıklanmaya devam edecek.

Charm Music ve Xuma Village iş birliğiyle.

Elemental Sound’da kimler var?

David August
Sahnede bazen tek başına, bazen de Alman Senfoni orkestrasıyla büyüleyici performanslar sergileyen David August, henüz 22 yaşındayken çıkardığı “Times” albümüyle bir müzik mucizesi olduğunu tüm dünyaya kanıtladı. Genç bir prodüktör için en zor şey ilk albümü yayınlamaktır. David August, ilk albümünü yayınladığı zaman asla kolaya kaçmayarak ortaya muazzam müzik bileşenleri çıkarıyor.
Bir Hamburglu olan David August bugün 27 yaşında ve Elemental Sound’da Fire sahnesinde müziğin en yeni ve en ateşli hallerinden birini sergileyecek.

HVOB
Müzik sahnesinde henüz beş yıllık bir geçmişi olsa da HVOB, kurucuları Anna Müller ve Paul Wallner’in vizyoner ruh bileşimiyle kısa sürede elektronik müzik sahnesinde saygın bir yer edinmeyi başardı. Avusturyalı ikili, 21. yüzyılın pop çizgisini melodik seslerle tekno müziğine taşıyarak kendi yolunda yürümeye devam ediyor. 2015 yılında yayımlanan ilk “Trialog” uzunçaları ve geçtiğimiz yıl Winston Marshall ile gelen “Silk” isimli konsept albümleri ile ocağın ateşini iyice açtı.
Paul’un minimal tekno düzeni, Anna’nın yumuşacık vokaliyle ortaya çıkan dans müziği, Xuma Village’in muhteşem doğasına karışarak Fire sahnesinde dinleyiciyle buluşacak.

Unders
Almanya’dan sonra prodüktör yetiştirme konusunda tescilli ülkelerin başında gelen Hollanda’dan yarışmaya katılan Unders, house çatısı altında kendi yolunu bulmayı başarmış bir isim. Özellikle 2016 yılında yayımladığı doğu motifleriyle süslü “Syria” şarkısı ile elektronik müzik sahnesine yeni marş kazandıran Unders, bugüne kadar Burning Man ve Fusion olmak üzere pek çok önemli festival kadrosunda yerini aldı. Kendi prodüksiyonlarının yanı sıra Stimming, Satori, Jonas Saalbach, Noraj Cue, Mira, Nico Stojan ve Edu Imbernon gibi önemli isimlere de remiksler hazırlayan Unders, 14 Temmuz’da Elemental Sound’daki Water sahnesinde yerini alacak.

Light in Babylon
Çeşitlilik, özgürlük, barış ve ışıkla dolu ezgilerle 2010 yılında kurulan Light in Babylon, çok kültürlü birlikteliğin eşsiz bir müzikal dışa vurumu. Gezgin ruhların dolaştığı telaşlı sokaklarda dingin müzikleriyle 2012 yılında ilk albümleri “Life Sometimes Doesn’t Give You Space”i yayımlayan grup, bugüne kadar başta Türkiye olmak üzere Almanya, İsviçre, Fransa, Finlandiya ve Hindistan gibi pek çok ülkeye müziklerini ulaştırmayı başardı. Orta Doğu’nun kültürel füzyonunun müzik sahnesine en naif yansımalarından biri olan 2016 çıkışlı son albümleri “Yeni Dünya”yı da yanlarına alarak 14 Temmuz’da Elemental Sound’daki Air sahnesine yerleşecek.

Islandman
Tanıdık notalar, tanıdık sesler, büyüleyici sahne ışıkları… Islandman’in performansını izledikten sonra aklınızda hep bunlar kalacak ve o tanıdık melodilerin evrilişine şahit olduğunuz için kendinizi şanslı hissedeceksiniz.
Tolga Böyük’ün solo projesi olarak dünyaya gelen Islandman, electro kraut’tan afro beat’e uzanan kozmik bir yolculukta açık havaya karışabilen dans hareketleriyle Elemental Sound’da yerini alacak. Gerçek bir müzik tutkununun sunacağı muhteşem performans için Xuma Village’daki Air sahnesinde yerinizi alın.

Mind Shifter
Yerli sahnemizin synth ile kusursuz birleşimler ortaya çıkaran grubu Mind Shifter, 14 Temmuz’da Xuma Village’daki Fire sahnesinde olacak. Mind Shifter’dan çıkan melodiler, hayatı ve yaşadığınız yeri sevdirdiği kadar anı sorgulamanıza ve isyankar yanınızın tetiklenmesine de neden oluyor. Pikselli atari oyunlarından bilim kurgu filmlerinin karanlık atmosferine ışık hızıyla geçiş yapabilen ve zaman köprüsünü dans pistine dönüştürebilen Mind Shifter’ın yarattığı enerjiye kapılmamak elde değil.

Yoruma kapalı.