Dayanışmanın Gücü

GezginFest Deneyimi 2017

Merhaba dostlar, “Gezgin Festivali Deneyimi 2017-N:2” yazısı ile karşınızdayım

Gezgin festivali son zamanlarda yapılan nadir katılımcı festivalllerinden olması bile gitmek için bir sebepti.Festivalin yapıldığı Fethiye-Aksazlar koyunun yüksek enerjisi ,  festival biletlerinin  ucuzluğu,line up’ta Can Gox ,Yüksek Sadakat ,Necati ve Saykolar, Entu  gibi festivali sırtlayacak canavar kadro olması gerçekten gitmeye karar vermem de büyük etkendi.Gündüz etkinlikleri ile göz doldurmayı planlayan, ayrıca evcil dostlarımızı da festivale davet eden bir festival komitesi görmek de, beni çok heyecanlandırdı.

“İzmir’in enerjisiyle kendini yollara vuran 4 otostopçu, sabah saatlerinde çıktıkları yola azimle ve başarıyla hava kararmadan festival alanına ulaşarak festivale mükemmel bir giriş yaptı.”

Festival alanı bir Beach Club? Evet bir Beach club olduğunu gördükten sonra ki şaşkınlık şezlongların ve çardakların rahatlığı hissiyatı bu şaşkınlığımızı ince bi geçirdi.

.Şehir merkezine 1-2 km uzaklıkta olan kamp alanı ulaşım açısından gayet güzeldi.

Festival katılımcılarını kapıdan almaya başlamaları ise çok kısa sürdü.

Güvenlik üstün körü bir arama yaptıktan sonra alana aldı.Uzaktan kamp alanı alabildiğine çam ağacı, sahil bembeyaz kum deniz masmaviydi. Ancak kamp alanına gittiğimizde durumlar birazcık değişti çünkü çadır alanı tam olarak temizlenmemiş, düzeltilmemişti ayrıca gelen kitleye de yetersizdi. Gölge olmasının avantajının yanında yamuk olmasının dezavantajı gece uyumaya gittiğimizde aşağı doğru kayarken hissedildi.

Hızlı notlara gelirsek;

-Kapı, Aramalar-

Kapı çok rahattı güvenlikler yemek ve alkol konusunda baya bi sorun çıkartırken bilet konusunda fiyasko vardı çünkü kapıda biletlerin hiç birinin barkotu okutulmuyordu sadece çıktı ile giriş yapmak mümkündü ki bu da bir çok suistimale yol açtı

-Kamp alanı-

Kamp alanı gölgelik ancak yerler çok uygun değildi düz yerler yetersiz ve çam ağaçlarının altları düzgün temizlenmemişti çadırımın delinmesi beni derinden etkiledi(Samet çok üzgünüm L)

-Yemek alanı-

Yemek alanı  ilk gün  stantlar  hazır değildi. Sonradan kurulan yemek stantları hijyen ve tat konusunda benden eksi not aldı .10 liraya yediğim sucuk ekmek ve  kola nerdeyse rezaletti .Yanında içecek olarak verilen yarım şişeden koyulmuş sıcak kolayı saymıyorum bile.Kahvaltı da interrail’in stantları olmasa katlanılmazdı neyse ki  güzel bir omlet yiyebildik 5tl ye kaşarlı omlet gerçekten sunum ve tat olarak mükemmeldi. Ancak bu stantlarda da interrailcilerin adaleti birazcık sıkıntılıydı. Tek başıma aldığım çiğ köfte ile railci arkadaşlarla aldığım çiğ köfte arasında bir çiğ köfte fark vardı. Bu da birazcık kötüydü.

-Tuvaletler-

Hayatımda bir festival de ilk defa kendi evimdeymiş gibi hissettiren tuvaletler vardı. Kakabüsler (otobüs tuvaletler) süperdi sürekli tertemiz ve sorunsuzdu.Bütün festivali o tuvaletlerde geçirebilirdim. Duşlar 2-3 ayrı noktadaydı ve katılımcı sayısına göre yeterliydi.

-Deniz-

Gelelim festivalin en büyük dezavantajına o mükemmel görünen bembeyaz kum ve güzelim koyun denizi bi o kadar kötüydü ki giremedik sadece ben değil kimse giremedi. Denizdeki taşlık yapı  olsun, bulanık olması olsun; insanların sürekli yaralanmasına ve enfeksiyon kapmasına sebep oldu Sadece serinlemek için görebildiğimiz yerlerden bir iki kereden başka giremedik denize.

-Festival Programı-

İlk gün Entu ile göklere çıkan festival enerjisi ikinci gün Can Gox’un mükemmel performansıyla devam etti. İkinci gün Manuş Baba, Necati ve Saykolar omuzladı ve son gün keti’yle bitti. Bu arada sahne alan bağzi gruplar en başta ;Hüsnü Arkan,Bağzıları,Birileri,Burcu Tatlıses…..

Notlar-

*Sahne biraz küçüktü ama kitleye göre yeterliydi.

*Tuvaletler iyiydi.

*Yemekler beklenti altıydı.

*Gündüz etkinlikleri özensizdi.(dj kabininin başında bizzat ben geçip takibini yaptım. )

*Deniz üzücüydü

*Kitle kendi halinde eğlenmesini bilen festivallere alışmaya çalışan güzel bir kitleydi öncellikle kitleye, ardından organizsyonun içinde yer alan en alttan en üste,Sağdan sola herkese festival kültürünü devam ettirmeye yönelik katkılarından dolayı çok teşekkür ederim. Saygılarımla…

Değerlendirme 10 üzerinden

-Festival Ruhu 6

-Festival Fiyatları 7

-Kamp alanı 6

-Hijyen 5

-Organizasyon 8

-Güvenlik 7

-Gün içi Aktiviteler 4

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.