11 C
İstanbul
Pazartesi, Aralık 6, 2021

Festival El Kitabı Rehberi – Festivalcilerin Gerekli App’ler Serisi

Müzik festivalleri eskiden nadirdi. Günümüzde ise neredeyse her hafta sonu, her müzik türü için farklı mekanlarda festivaller, konserler düzenleniyor.

Hangi festivale gitmeyi planlarsan planla; bu uygulamalar, festival deneyimini daha keyifli hale getirecek. Seçkimiz arkadaşlarınla iletişim kurmanı, bol su içmeni ve en önemlisi tuvalet problemini çözmeni kolaylaştıracak. (Ancak kulak tıkacı getirmek senin görevin.)

Arkadaşlarının peşine takıl

Snapchat’in Snap Haritası özelliği sayesinde seninle konumunu paylaşan arkadaşlarının nerede olduğunu takip edebilir, böylece onları festival alanında kolaylıkla bulabilirsin. Buluştuğunuzda festival ruhunu yansıtan bir Snap çekmeyi de ihmal etmeyin.

Snapchat

Fotoğraf ve Video

GÖRÜNTÜLE

Bol bol su iç

Müzikle kendinden geçmişken, en son isteyeceğin şey susuz kalmaktır. Su içmeyi unutmamak için Waterminder uygulamasını kullanabilir, gece yarısından sonra başlayacak performanslarda enerjinin tükenmesini engelleyebilirsin.

WaterMinder

Su İçme Hatırlatıcısı & İzley

GÖRÜNTÜLE

Şarkılara baştan sona eşlik et

Seyirciler arasında şarkı sözlerini bilmeyen tek kişi olmak istemezsin. Musixmatch ile tüm sözleri hızlı bir şekilde öğrenmen mümkün. Uygulama, Apple Watch’ta ise telesuflör işlevi görebiliyor.

Musixmatch Lyrics Finder

Müzik

GÖRÜNTÜLE

Bluetooth üzerinden sohbet et

Binlerce kişilik bir kalabalığın içindeyken, telefonun çekmeyebilir. Ne yazık ki bundan kaçış yok. Festival tam gaz devam ederken, Berkanan’ı kullanmayı dene. Bu mesajlaşma uygulaması Bluetooth ile çalıştığı için, binlerce insanın aynı anda selfie videoları paylaşmasından etkilenmiyor.

Berkanan Messenger

Yakındakilerle Mesajlaşma

GÖRÜNTÜLE

Tuvalet sorununa kesin çözüm

Flush uygulaması, tuvalet sorununu çözüyor. Uygulamanın detaylarını keşfetmeyi ise sana bırakıyoruz.

Flush – Toilet Finder & Map

Yaşam Tarzı

GÖRÜNTÜLE

Hikayelerini güzelleştir

Pek çok uygulama, anlık fotoğraflar ve videolar yayınlamana olanak tanıyor. Çekimlerine biraz daha özel bir hava katmak istiyorsan, Unfold’u kullanabilirsin. Bu uygulama harika çerçeve, şablon ve efektlerden oluşan kütüphanesiyle sosyal medya hikayeleri yaratmana yardımcı oluyor.

Unfold — Create Stories

Templates & Collage Editor

GÖRÜNTÜLE

Güvenli bir şekilde eve dön

Gecenin sonunda kendini yorgun hissedeceksin ve uykun gelecek. Şehrin bilmediğin bir yerinde olman da cabası. Citymapper’ı aç ve uygulamanın konumuna erişmesine izin ver. Bu toplu taşıma uygulaması, gitmek istediğin yeri belirttiğinde, oraya en kolay nasıl ulaşabileceğini sana söylüyor. Yürümeni, metroya binmeni veya başkalarıyla araç paylaşmanı tavsiye edebilen Citymapper sayesinde çabucak evine veya otel odana dönüp dinlenebilir, festivalin bir sonraki günü için enerji toplayabilirsin.

Citymapper – İstanbul Haritası

Otobüs, metro, vapur & taksi

GÖRÜNTÜLE

Kaynak : Apple

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

22,463BeğenenlerBeğen
3,042TakipçilerTakip Et
18,800AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Latest Articles