Murat Cem Orhan

Murat Cem Orhan,11 Aralık’ta ENKA İbrahim Betil Oditoryumu’nda…

Biletler Biletix’te.

“Orta öğrenimini İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Kolejinde, lise öğrenimini Özel İzmir Fen Lisesinde tamamladı.Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera/Şan bölümünü kazandı.

2001 yılında İtalya’nın Venedik kentinde bulunan Benedetto Marcello Konservatuvarında, öğrenci değişim bursuile eğitim gördü.2003 yılında İzmir Devlet Opera ve Balesi’nde solist sanatçı olarak çalışmaya başladı.


2004 yılında, Fransa’nın Strasbourg şehrinde Uluslararası Belfort Müzik Festivali’nde sahne aldı aynı yılİstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Prof. Güzin Gürel ile yüksek lisans çalışmalarına başladı.

İtalya’nın Siena kentindeki Accademia Chigiana Musicale’de Renato Bruson ile masterclass çalışmalarınakatıldı. Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da Raina Kabaivanska ile, ABD’nin New York şehrinde Sherill Milnes,Ashley Putnam ve Catherine Malfitano gibi opera sanatının çok tanınmış isimleri ile uzun soluklu çalışma fırsatıbuldu.

2009 yılında New York, Brooklyn College Conservatory of Music’te yüksek lisans eğitimini tamamlayan Orhan,Carnegie Hall, Symphonie Space ve Broadway Beacon Theater gibi önemli sanat merkezlerinde solist sanatçıolarak sahne aldı.

Belçika’nın Brugge kentinde Mozart’ın Sihirli Flüt Operasında Papageno rolünü, Avusturya’nın Viyana kentine Wiener Konzerthaus’da Mozart’ın Don Giovanni Operasında Masetto rolünü seslendirdi.

Orhan, Toti Dal Monte Opera yarışmasında finalist,Sedat-Güzin Gürel Sanat ve Bilim Vakfı Opera Yarışmasında 3.lük,Edirne Uluslararası Opera Yarışmasında 1.lik ve Siemens Opera Yarışmasında 3.lük ödüllerinin sahibidir.

Yoruma kapalı.