SaldaFest Ulaşım

Merhaba arkadaşlar, bu yazımızda SaldaFest Festival alanına ulaşım konusunda elimizden geldiğince bilgi veremeye çalışacağım.

Salda gölü Burdurun Yeşilova ilçesinde bulunmaktadır.

İstanbul – Salda 622 Km
Ankara – Salda 464 Km
İzmir – Salda 325 Km
Antalya – Salda 180 Km

İstanbul ve çevre illerden otobüs ile gelecek arkadaşlar Burdur bileti alıp daha sonra Burdur otogardan Yeşilova minibüslerini kullanarak rahat bir şekilde alana ulaşım sağlayabilirler.
Otostopla gelmeyi düşünen arkadaşlar ise Bursa, İzmir, Aydın, Denizli üzerinden önce Serinhisar daha sonra Saldaya ulaşabilirler.
İstanbuldan Salda ya daha kestirme yollar mevcut fakat bu yollarda araç yoğunluğu düşük olduğu için Bursa, İzmir, Aydın, Denizli rotasını araç bulma şansının daha yüksek olmasından dolayı tavsiye ederim.

ANKARA
Ankara civarından gelecek arkadaşlar yine otobüsle Burdur Otogar –> Yeşilova minibüs güzergahıyla rahat ulaşım sağlayabilirler.
Otostop için Afyon, Dinar, Burdur, Hacılar güzergahı otostop için araçların yoğun kullandığı bir güzergahtır.

İZMİR
İzmir ve çevresinden otobüsle gelecek arkadaşlar Denizliye bilet alıp Denizli otogardan yeşilova minibüslerini kullanabilirler.
Otostop için otoyoldan Aydın, Denizli, Serinhisar rotasını takip edip yeşilova tabelalarını görebilir oradan festival alanına parmak kaldırabilisiniz

ANTALYA
Antalya ve çevresinden gelecek arkadaşlar Antalya otogardan direk olarak Yeşilova minibüslerini kullanabilirsiniz.
Otostopla gelmeyi tercih edenler için Denizli istikametine parmak kaldırıp Cavdırkavşağına kadar gelip rotayı Karamanlı yönüne çevirerek Yeşilovaya gelebilirler.

Aşağıdaki Görselde Festival Alanının Krokisini Görebilirsiniz.

Yoruma kapalı.