The Bloom Out Alaçatı – Outdoor Spor Festivali

TÜRKİYE’NİN İLK OUTDOOR SPOR FESTİVALİ BAŞLIYOR!

The Bloom Out Alaçatı ile 6-8 Ekim’de sezonu eğlence ve spor ile kapatıyoruz!

‘Alaçatı’nın spora uyanış çağrısı’ The Bloom Out Spor Festivali spor, müzik ve eğlenceyi eşsiz bir coğrafyayla buluşturuyor. Koşudan bisiklete, triatlondan duatlona, yüzme ve dalıştan windsurf’e, kucak dolusu doğa, eğlenceli aktivitelerden yogaya, konserler, partiler ve atölyelerle dolu bir program ile dolu dolu bir festival programı sizleri bekliyor. Esnek festival programından dilediğiniz aktiviteleri ve yarışları seçerek, günlük programınızı belirleyebilir ve kendinizi bu üç günlük çılgın tempoya teslim edebilirsiniz!
Bu Ekim Alaçatı’da 7’den 70’e, yeniden spora ve doğaya uyanıyoruz!

KATILIM ÜCRETLERİ
Festivale katılım ücreti 150 TL’dir. The Bloom Out festival bileti ile tüm etkinliklere ücretsiz katılabilir, etkinlik alanlarından yararlanabilirsiniz.

6-8 Ekim’de gerçekleşecek olan The Bloom Out Alaçatı – Outdoor Spor Festivali’nde dilerseniz tüm yarış kategorilerini içeren Festival Genel Paketi, dilerseniz de yalnızca 7 Ekim’de start alacak olan Alaçatı Yarı Maratonu ya da yalnızca 8 Ekim’de düzenlenecek olan Alaçatı Duatlonu Yaş Grupları yarışlarını seçebilirsiniz. Festival Genel Paketi, Yarı Maraton ve Duatlon da dahil olmak üzere tüm festival etkinliklerini içerir.

Önemli Not: Yalnızca Alaçatı Yarı Maratonu ve Duatlon’a kayıt yapan katılımcılar genel festival etkinliklerinden yararlanamazlar.
The Bloom Out festival bileti ile tüm etkinliklere ücretsiz katılabilir, etkinlik alanlarından yararlanabilirsiniz. ALAÇATI YARI MARATONU – YÜZME – FREEATHLON – DUATLON Yaş Grupları – WINDSURF Slalom Yarışı ve BİSİKLET TURU’na katılabilmek için ön kaydınız sırasında bu etkinlikleri ve kategorileri seçmeniz zorunludur. Birden fazla etkinlik seçebilirsiniz. Alan etkinliklerinin tamamı için ise festival süresince ilgili kayıt masalarından günlük programınıza göre isminizi yazdırmanız yeterli olacaktır.
Festival içinde yer alacak özel windsurf eğitim paketi ve dalış etkinliği festival biletine dahil olmayan ekstra paketlerdir. Bu etkinlikleri başvurunuz sırasında kaydınıza ek olarak festival programınıza dahil edebilirsiniz. Unutmayın! Bu paketler için katılım her gün için belirlenmiş kontenjanla sınırlıdır.
Yarışmaya katılabilmek için katılımcının, başvuru bölümünde yer alan formu doldurması ve katılım ücretini yatırmış olması gerekmektedir. Katılım formundaki tüm bilgiler eksiksiz doldurulmalıdır.
ALAÇATI YARI MARATONU

Alaçatı Marina’dan Çeşme Bağlarına uzanan çok özel bir rota. 7 Ekim Cumartesi günü gerçekleşecek olan Alaçatı Yarı Maratonu’nda, 21,1 km, 10 km, 5 km ve Kids Run kategoriyle eşsiz bir koşu deneyimi sizi bekliyor.

Kurallar ve Genel Bilgiler

• The Bloom Out / Alaçatı Yarı Maratonu IAAF kuralları çerçevesinde gerçekleşecektir.
• Yarış ve koşu güzergahı kontrolü Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından gerçekleştirilecektir.
• Yarışmaya katılabilmek için katılımcının, başvuru bölümünde yer alan formu doldurması, katılacağı kategoriyi belirterek katılım ücretini yatırmış olması gerekmektedir. Katılım formundaki tüm bilgiler eksiksiz doldurulmalıdır.
• Katılımcıların yarış boyunca üzerlerinde taşımakla yükümlü oldukları göğüs numaraları, Cuma günü start noktasında kurulacak kayıt masasından dağıtılacaktır.
• Yarı Maraton, 10 km ve 5 km koşu kategorisine katılabilmek için 16 yaşını tamamlamış olmak gerekir.
• Kayıt yaptırmış olan sporcuların yarışa katılımları kendi sorumluluğundadır. Yarışa gelmeme durumunda ya da kayıt iptali talebinde katılım ücretleri iade edilmez.
• Organizatör tarafından herhangi bir kategorinin iptal bilgisi verilmediği sürece kategoriye katılım sayısı ne olursa olsun yarış gerçekleştirilir. Katılım sayısının az olması nedeniyle ücret iadesi yapılmaz.
• Etkinlik öncesinde ve süresince sigara, alkol vb. zararlı maddelerin kullanımı yasaktır.
• Katılımcıların yayınlanan programa ve başlama saatine uymaları gerekmektedir.
• Etkinlik esnasında görevli sağlık personeli tarafından durumu sakıncalı görülen katılımcıların tura devam etmesine izin verilmez.
• Etkinlik çekilen tüm fotoğraflar ve diğer görüntülerin hakları organizasyona aittir. Katılımcılar söz konusu fotoğraf ve görüntülerin yayınlanması halinde herhangi bir hak talep edemez.

ALAÇATI DUATLONU

Türkiye Triatlon Federasyonu 2017 Duatlon Finali Alaçatı’da gerçekleşiyor. 8 Ekim’de Türkiye’nin en iyi atletleri sezon finali için The Bloom Out Alaçatı’da buluşuyor.

ILDIR BİSİKLET TURU

Çeşme’yi pedallayarak keşfetmeye hazır mısınız? Tur temposunun katılımcıların seviyesine göre belirleneceği Ildır bisiklet turunda, amatör veya profesyonel, bisiklet seven herkesi keyifli bir gezi bekliyor.

Kurallar ve Genel Bilgiler

18 yaş üzeri herkes tura katılabilir. 11 yaş üzeri ve 18 yaşından küçük katılımcılarımız ailelerinin imzalayacağı ek muvafakatnâme ile tura katılabilirler. ( Muvafakatnameler etkinlik alanında dağıtılacaktır)
Katılımcılar, tura kendi bisikletleri ile katılabilir. Dileyen katılımcılar için belirli sayıda bisiklet kiralama opsiyonu tanınacaktır. Bisiklet kiralama, ekstra ücrete tabidir.
Tur boyu sorumluluk katılımcıya aittir. Organizatör ve sponsorlar her türlü mesuliyetten muaftır.
Katılımcılar, parkurları, yükseklik eğrilerini ve tura ilişkin detayları inceleyerek yeterli bisiklet sürüş becerisine ve kondisyona sahip olduğuna dair muvafakatname imzalayacaktır.
Tur öncesinde ve süresince sigara, alkol vb. zararlı maddelerin kullanımı yasaktır.
Katılımcıların yayınlanan programa ve başlama saatine uymaları gerekmektedir.
Tur esnasında görevli sağlık personeli tarafından durumu sakıncalı görülen katılımcıların tura devam etmesine izin verilmez.
Turda çekilen tüm fotoğraflar ve diğer görüntülerin hakları organizasyona aittir. Katılımcılar söz konusu fotoğraf ve görüntülerin yayınlanması halinde herhangi bir hak talep edemez.

FREEATHLON FUN RACE

7 Ekim’de gerçekleşecek olan Freeathlon Fun-Race ile benzersiz bir spor ve eğlence deneyimine hazır mısınız? Sporcular 0,5 km yüzme, 15 km bisiklet ve 5 km’lik koşu parkurları ​ n ​ da, bireysel ya da tak ı m olarak kıyasıya yar ış acak.

Kurallar ve Genel Bilgiler

• Yarışmaya katılabilmek için katılımcının, başvuru bölümünde yer alan formu doldurması, katılacağı kategoriyi belirterek katılım ücretini yatırmış olması gerekmektedir. Katılım formundaki tüm bilgiler eksiksiz doldurulmalıdır.
• Katılımcıların yarış boyunca üzerlerinde taşımakla yükümlü oldukları göğüs numaraları, yarış günü start noktasında kurulacak kayıt masasından dağıtılacaktır.
• Yarışa katılım için 18 yaşını tamamlamış olmak gerekmektedir.
• Kayıt yaptırmış olan sporcuların yarışa katılımları kendi sorumluluğundadır. Yarışa gelmeme durumunda katılım ücretleri iade edilmez.
• Parkur dışına çıkılması diskalifiye sebebidir. Parkur üzerinde yönlendirme işaretleri ve hakem kontrol noktaları ile video çekimi olacaktır.
• Özel bir etkinlik olacağından herhangi bir sağlık raporu veya lisans gerekliliği yoktur. Bununla birlikte katılımcıların sağlık durumlarının bu tip bir performansa uygun olduğunu ve tüm riski üstlendiklerini belirtir “Risk Kabul Formu” ‘nu başvuru sırasında onaylamaları gerekmektedir.
• Doğayı kirletmemek için suyunuzu istasyonda içip, bardağı çöp kutusuna atmalısınız. Su bardağı ile istasyondan uzaklaşamazsınız. Bunun haricinde kişisel su taşıma aparatları kullanılabilir ve su istasyonlarında takviye yapılabilir.
• Parkur dışındaki yasaklanmış alanlara da girilmemelidir. Kural ihlallerinden doğabilecek hukuki sorunların muhatabı katılımcıdır, organizasyon sorumlu tutulamaz.
• Çevreye hiçbir şekilde çöpünüzü veya fazlalığını hissettiğiniz bir malzemenizi atamaz/bırakamazsınız. Bu davranış diskalifiye sebebidir.
• Kıyafet değişimi ve malzeme bırakmak için organizasyonun göstereceği vestiyer alanını kullanabilirsiniz.
• Mevsim itibarı ile hava değişken olabilir. Hava durumu takip edilerek buna uygun kıyafetler seçilmelidir.
• Bisiklette kask takmak kesinlikle zorunludur.
• Yüzme parkuru için wetsuit zorunlu değildir.
• Organizasyon komitesi, hava şartları, katılımcı sayısı, parkurdaki fiziksel değişiklikler gibi nedenlerle parkurlarda güzergah veya mesafe değişikliği yapma hakkına sahiptir. Katılımcılar yeni parkur düzenlemesine uymakla mükelleftirler, aksi iddialarda ve taleplerde bulunamazlar.
• Tüm katılımcılar bu kuralları okumuş ve biliyor kabul edilerek kayıt olmuş sayılırlar.

YÜZME:

• Yüzmede genellikle erkek ve kadın yarışçıların startları ayrı ayrı verilir.
• Yüzme sırasında yarışmacılar sadece mayo giyebilir. Herhangi yardım sağlayacak bir ekipman kullanamazlar. Su ısısının çok düşük olması durumunda, vücut ısısını koruyan mayo giyebilirler.
• Bayrak yarışlarında yüzme parkurunu bitiren sporcu değişim noktasında çipli bilekliğini diğer takım arkadaşına devreder. Değişim süresi toplam yarış süresine dahil edilir.

BİSİKLET:
• Yarışmacılar yüzme parkurunu tamamladıktan sonra bisiklet parkuruna koşarlar. Hazırlanmaları sırasında geçen süre, toplam yarış süresine dahildir.
• Yarışmacılar bisiklet kaskı kullanmak ve yarış numaralarını sırtlarında bulundurmak zorundadırlar.
• Sporcular, yarışma öncesinde organizasyon komitesi tarafından belirlenen değişim bölgesindeki kendi numaralarının olduğu yere bisikletlerini koyarlar.
• Yarışmacılar değişim bölgesinden çıkana kadar bisikletlerine binemezler.
• Draft serbesttir.
• Aerobar kullanımı yasaktır.

KOŞU:
• Bisiklet etabını tamamlayan sporcular, bisikletlerini değişim bölgesine, aldıkları yere koyarlar. Burada geçen süre toplam yarış süresine dahildir.
• Sporcular numaralarını koşu boyunca önlerinden görünecek şekilde takmak zorundadırlar.
• Yarışmacılara kesinlikle hiçbir dış destek verilemez. Ancak resmi serinleme istasyonlarında su ve yiyecek verilebilir.
• Bitiş hattı belirgin bir şekilde hazırlanır ve yarışmacılar bu hattı geçerek ilk 3 branşlık bölümü tamamlar.

WINDSURF

Rüzgarı arkamıza alıp Alaçatı’yı denizden keşfediyoruz. 6 Ekim Cuma günü sabah 10:00’da başlayacak olan Windsurf etkinlikleri ile 3 gün boyunca amatör ve profesyonel sporcuları harika bir deneyim bekliyor.

Kurallar ve Genel Bilgiler

18 yaş üzeri herkes etkinliğe katılabilir. 11 yaş üzeri ve 18 yaşından küçük katılımcılarımız ailelerinin imzalayacağı ek muvafakatnâme ile yarışa katılabilirler.(Muvafakatnameler etkinlik alanında dağıtılacaktır.)

Katılımcılar, etkinliğe kendi ekipmanları ile katılabilir. Dileyen katılımcılar için belirli sayıda ekipman temini sağlanacaktır.

Etkinlik boyunca sorumluluk katılımcıya aittir. Organizatör ve sponsorlar her türlü mesuliyetten muaftır.

Etkinlik öncesinde ve süresince sigara, alkol vb. zararlı maddelerin kullanımı yasaktır.
Katılımcıların yayınlanan programa ve başlama saatine uymaları gerekmektedir.
Etkinlik esnasında görevli sağlık personeli tarafından durumu sakıncalı görülen katılımcıların yarışa devam etmesine izin verilmez.
Etkinlikte çekilen tüm fotoğraflar ve diğer görüntülerin hakları organizasyona aittir. Katılımcılar söz konusu fotoğraf ve görüntülerin yayınlanması halinde herhangi bir hak talep edemez.
Önemli Not: Windsurf etkinliği saatleri rüzgarın şiddetine göre değişiklik gösterebilir.

DALIŞ

7–8 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek olan Çeşme Dalış etkinliklerinde, Ege Denizi’nin derinliklerinde büyüleyici bir yolculuğa çıkıyoruz. Dalış, profesyonel eğitmenler eşliğinde yapılacaktır.

Kurallar ve Genel Bilgiler

Dalış etkinlikleri, etkinlik boyunca her gün 10 kişilik gruplar halinde gerçekleştirilecektir.
Her gün saat 10:00’da Çeşme Limanı’ndan tekne ile denize açılacak olan katılımcılar, verilecek briefing ve ekipman tanıtımından sonra dalışlarını gerçekleştireceklerdir.
Katılımcılar gruplandırılarak, eğitmenler eşliğinde dalışlarını gerçekleştirdikten sonra teknede öğle yemeklerini alacaklardır. Tekne 15:00’da Çeşme Limanı’na geri dönecektir.

Kurallar

18 yaş üzeri herkes etkinliğe katılabilir. 11 yaş üzeri ve 18 yaşından küçük katılımcılarımız ailelerinin imzalayacağı ek muvafakatnâme ile yarışa katılabilirler.(Muvafakatnameler etkinlik alanında dağıtılacaktır.)
Katılımcılar, etkinliğe kendi ekipmanları ile katılabilir. Dileyen katılımcılar için belirli sayıda ekipman temini sağlanacaktır.
Etkinlik boyunca sorumluluk katılımcıya aittir. Organizatör ve sponsorlar her türlü mesuliyetten muaftır.
Etkinlik öncesinde ve süresince sigara, alkol vb. zararlı maddelerin kullanımı yasaktır.
Katılımcıların yayınlanan programa ve başlama saatine uymaları gerekmektedir.
Etkinlik esnasında görevli sağlık personeli tarafından durumu sakıncalı görülen katılımcıların yarışa devam etmesine izin verilmez.
Etkinlikte çekilen tüm fotoğraflar ve diğer görüntülerin hakları organizasyona aittir. Katılımcılar söz konusu fotoğraf ve görüntülerin yayınlanması halinde herhangi bir hak talep edemez.

YÜZME

Serin sulara meydan okumaya hazır mısınız? Alaçatı’nın masmavi denizinde gerçekleşecek olan yüzme yarışları, 500m ve 1500m kategorileri ile kendine güvenen tüm yüzücüleri bekliyor.

Kurallar ve Genel Bilgiler

Yüzme parkuru Alaçatı Port – Single Fin Yellow Beach içerisinde yer almaktadır.
Yüzme yarışı 500m ve 1500m olarak 2 kategoride gerçekleştirilecektir.
Ekim ayında Çeşme’de deniz suyu sıcaklığının 18-20 derece olması beklenmektedir.
Hava koşullarına göre yarış komitesi parkurla ilgili değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
Yüzme etkinliğinde tüm yarışmacıların startı aynı anda verilecektir.
Yüzme sırasında yarışmacılar sadece mayo giyebilir. Herhangi yardım sağlayacak bir ekipman kullanamazlar. Su ısısının çok düşük olması durumunda, vücut ısısını koruyan mayo giyebilirler.
Wetsuit zorunlu değildir.
Etkinlik öncesinde ve süresince sigara, alkol vb. zararlı maddelerin kullanımı yasaktır.
Katılımcıların yayınlanan programa ve başlama saatine uymaları gerekmektedir.
Etkinlik esnasında görevli sağlık personeli tarafından durumu sakıncalı görülen katılımcıların tura devam etmesine izin verilmez.
Etkinlik çekilen tüm fotoğraflar ve diğer görüntülerin hakları organizasyona aittir. Katılımcılar söz konusu fotoğraf ve görüntülerin yayınlanması halinde herhangi bir hak talep edemez.

YOGA

Acro-Yoga’dan Power Yoga’ya, meditasyondan nefes çalışmalarına, farklı yoga disiplinlerini Alaçatı’nın eşsiz doğasında deneyimlemek istemez misiniz? Bu heyecan verici dersler, profesyonel eğitmenler eşliğinde sizleri bekliyor.

Kurallar ve Genel Bilgiler

Acro-Yoga

Her seviyeye açık derslerdir.

Acro Yoga, Tai masajının enerji dinamiklerini ve Teknik Akrobisiyi birleştirir.
İkili eş ya da gruplar halinde yapılmaktadır.
Acroyoga dersi herhangi bir ön deneyim gerektirmez.

Power Yoga

Güç, denge ve esnekliği arttırmayı amaçlayan power yoga derslerinde; tüm yoga derslerindeki gibi hizaya önem verilir, tüm bedenin çalışması araştırılır.

Power kelimesinden kastedilen güç, salt fiziksel değil; aynı zamanda içsel güçtür.
Power Yoga dersi herhangi bir ön deneyim gerektirmez.

SUP – Yoga

Denizin ritmi ile hem bedeninizin hem de ruhunuzun ritmini buluşturmak, bambaşka bir özgürlük deneyimi yaşamak için SUP YOGA seansları sizleri bekliyor.

Daha önce suda yoga deneyiminiz olması gerekmemektedir.
Şişme boardlar üzerinde yapılan SUP Yoga her seviyeye uygundur ve güvenlidir. Dengede durma teknikleri herkes tarafından kolaylıkla öğrenilebilir.

Ters Duruşlar

Doğru hizalanma ile uygulanan deneyim birikimine dayanır. ​​​​​​​

Yoga pratiğinde derinleşmek isteyenler deneyimli yogaseverler ve yoga profesyonelleri için uygundur.
Çalışmanın seviyesi orta ve ileri seviye olarak düzenlenmiştir.

Meditasyon ve Nefes Çalışmaları

Zihnimizi nefes ile kontrol etmek,meditasyonda bilincimiz üzerine konsantre olmak ; alt beynimize dalmadan yapılan bir farkındalık çalışmalarıdır.

Alaçatı’nın en güzel kumsalında eğlenceli bir voleybol turnuvasına hazır olun. Tek maçlı eliminasyon sistemi ile gerçekleşecek turnuvada takımınızı kurun ve eğlenceye katılın.

Kurallar ve Genel Bilgiler

Takımlar 4 kişilik karma takımlar şeklinde oluşturulur ve her takım 2 Kadın – 2 Erkek olarak kurulur. Takım içerisinde 1 kişi kaptan olarak seçilir.
Turnuva, tek maçlı eliminasyon sistemiyle ilerler. Galip ve mağlup takımlar kendi aralarında maç yaparlar ve toplamda 2 yenilgi alan takım elenir.

Plaj Voleybolu turnuvasına katılacak takımlar Festival Plaj Voleybolu Kurallarını kabul etmiş sayılır.Plaj Voleybolu Turnuva Kurallarında yazmayan tüm konularda, Festival’e uyarlanmış FIVB Plaj Voleybolu Oyun Kuralları geçerlidir. Festival’e uyarlanmış FIVB Plaj Voleybolu Oyun Kuralları, maçın hakemi ve Festival Plaj Voleybolu Yönetmeni tarafından uygulanırFestival için geliştirilmiş FIVB oyun kuralları geçerlidir.İlk servisler için yazı tura atılır.Karma takımlar sahada 2 Bayan ve 2 Erkek oyuncuyla yer almalıdır.Plaj Voleybolu oynayacak sporcular ayakkabı giyemez. Arzu ettikleri takdirde spor çorabı giyebilirler.Her sette takımlara 1 mola izni verilir. Mola süresi maksimum 30 saniyedir. Mola süreleri maçın genel süresinden sayılmayıp, molalarda genel kronometre durdurulur.Setler arasında takımların saha değiştirmeleri zorunludur.Oyuncular dönüş sırasına göre servis atacaklardır.Servis atan oyuncu ön yada arka bölümde yer alabilir.Normal oyun süresi içinde ön/arka oyuncu kavramı yoktur.Her oyuncu Blok yapabilir.Rakipten gelen ilk top parmak pas ile karşılanması faul sayılır.Plase yasaktır.Molalarda oyun zamanı durdurulur.

STAND UP PADDLING

Stand Up Paddling ile Ege’nin masmavi sularında yepyeni bir su sporu deneyimleyin. Festival boyunca her gün 12.00 – 18.00 arasında gerçekleşecek olan kanal içi turlar, SUP yarışları veya SUP Yoga etkinliklerinden dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

MÜZİK & EĞLENCE

Festival boyunca devam edecek olan spor etkinliklerinin yanı sıra, sürpriz konserler ve her akşam etkinlik alanında 19:00 – 22:00 saatleri arasında düzenlenecek olan beach partileriyle Alaçatı Bloom Out Festivali’ne hep beraber renk katıyoruz.

Yoruma kapalı.