18. Uluslararası Antalya Piyano Festivali

18.Uluslararası Antalya Piyano Festivali, Antalya Kültür Merkezi’nde müzikseverlerle buluşuyor.

Uluslararası Antalya Piyano Festivali, 2000 yılından bu yana Antalya’nın uluslararası “Sanat Şehri” kimliğine katkıda bulunan en önemli müzik festivalidir. Avrupa’nın önemli müzik festivallerinin üye olduğu en prestijli kurum olan Avrupa Festivaller Birliği (EFA) üyelik sürecinin tamamlanmasıyla Uluslararası Antalya Piyano Festivali de bu alanda kendini ispatlamıştır.

Her yıl yerli ve yabancı dünyaca ünlü sanatçıları Antalyalı sanatseverlerle buluşturan festival, klasik müzikten, caz müziğe ve özel şovlarla zengin bir program sunmaktadır. Düzenlenen, halk konserleri, Antalya’nın birçok noktasında gerçekleştirilen ustalık sınıfları, söyleşileri, sergiler, atölye çalışmaları, seminerleri ve sosyal sorumluluk projeleri ile birçok ilke imza atarak yerli ve ulusal basında çok ses getiren Festival, aynı zamanda Antalya’nın her ilçesine giderek halkla buluşmaktadır.

Türkiye’nin kültür ve turizm tanıtımını yapan en önemli festivali olarak gerek yurtiçinden gerek yurtdışından övgüler alan Uluslararası Antalya Piyano Festivali, konserler ve bünyesinde gerçekleştirilecek etkinlikler aracılığıyla zengin tarihimizin, kültürel çeşitliliğimizin ve coğrafyamızın tanıtılmasında son derece önemli bir etkinlik olarak öne çıkmaktadır.

Bugüne kadar Michel Camilo, Vladimir Spivakov, Aziza Mustafa Zadeh, Patricia Kopatchinskaja, Miriam Mendez, Rengim Gökmen, Gülsin Onay, Fahir Atakoğlu ve Sertab Erener, Tomatito, Hüseyin Sermet, Hasan Uçarsu, Martina Filjak, Don Davis, Zhang Zuo, Julian Rachlin, Hiromi, Darrell Ang, Manolo Carrasco ve Roberto Cominati başta olmak üzere dünyaca ünlü pek çok sanatçı festivalde sahne almıştır.

Şehrin tanıtımı için de önemli rol oynayan festival, program kapsamında konserlerinin bir kısmını dünyanın en iyi akustiğine sahip Aspendos Antik Tiyatrosu’nun büyülü ortamında vermektedir. 2016 yılında, etkinlikleriyle birçok sanatçıya ev sahipliği yapan, ülkemizin ve dünyanın en önemli yıldızlarını ağırlayan EXPO 2016 Antalya Kongre Merkezi Sahnesi’nde klasik müzik ve piyano ziyafeti yaşanmıştır.

Festival Programı
• 1 Kasım 2017 Çarşamba: Manolo Carrasco ‘İspanya’dan Sesler’
• 10 Kasım 2017 Cuma: Solist: Emre Elivar, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, Şef: Gürer Aykal ‘Cumhuriyet Bestecileri’
• 17 Kasım 2017 Cuma: Ariadna Castellanos
• 22 Kasım 2017 Çarşamba: Solist: Çağ Erçağ & Nurkan Renda, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, Şef: Hakan Şensoy ‘Senfonik Anadolu Rock’
• 1 Aralık 2017 Cuma: Solistler: Güher & Süher Pekinel, Akdeniz Flarmoni Orkestrası, Şef: Leonard Slatkin

Yoruma kapalı.