Kısakes Film Festivali

KısaKes, kısa film serüvenine büyüyerek devam ediyor!

“Öğrenciler için öğrenciler tarafından düzenlenen KısaKes Kısa Film Festivali, eylül ayında dünyanın farklı köşelerinden gelen sinemaseverleri festival çatısı altında topluyor. 100 farklı ülkeden katılan 1415 film arasından seçilen genç yönetmenler İstanbul’da buluşuyor. Sinemaseverler hem bu genç yetenekleri keşfediyor hem de katılımcılar için hazırlanan diğer pek çok özel ve eğlenceli seçkiyi izliyor, Yarışma Seçkisi’ni izlemekle yetinmeyip filmlere oy vererek ödüle ortak oluyor.

Bu sene 2.si düzenlenen Pitching Platformu’nun Saraybosna Film Festivali ile ortak yürüttüğü, yarışmacıların henüz çekilmemiş film projelerini 5 dakika içerisinde anlatacağı ve sonucunda 4 filmin yapım desteği göreceği ‘Yaşayan Şehir’ temalı Pitching Yarışması ile KısaKes destek bekleyen kısa filmlere de el uzatarak sizi de festivale gelip bu sürece tanık olmaya davet ediyor.

Sinema sektörünün uluslararası önde gelen isimleri deneyimlerini ilk ağızdan ustalık sınıfları, atölyeler ve söyleşiler aracılığıyla katılımcılara aktarırken; Türkiye’nin ilk kısa film mini-marketinde ve kokteyllerde genç sinemacı ve sanatseverler sektörün özel isimleri ile tanışma olanağı yakalıyor. Yoğun bir programın ardında gün sonlarında katılımcıları çeşitli dj’lerin de katılımıyla eğlenceli etkinlikler bekliyor.

29 Eylül Cuma gecesi gerçekleşecek olan festivalin gala gecesinde finale kalan uluslararası yönetmenler arasından 5 film ve Pitching Platformu katılımcıları sinemaseverlerin katılımıyla unutulmaz bir gecede ödülleriyle buluşuyor.”

*Festivaldeki tüm etkinliklerde simultane tercüman olacaktır.

http://kisakes.org/tr/kisakes2017/program

Biletlerler için buraya tıklayınız.

Yoruma kapalı.