Dayanışmanın Gücü

Zeytinli Rock Festivali ZRF 2019 Ulaşım ve Nasıl Gidilir ?

#FestivalTR #Zeytinli Rock Festivali ZRF 2019

Zeytinli Rock Festivali ulaşımı için elimizden geldiğince rehber olmaya çalışacağız .

Öncelikle merkezi şehirlerle festival alanının arasındaki mesafeler ortalama olarak şu şekilde ;

İstanbul – Akçay 420km

Antalya – Akçay    600km

İzmir  – Akçay    200km

Ankara – Akçay   640km

Yazımıza başlamadan önce Türkiye de ki tüm şehirlerden Balıkesir’e sefer yapan herhangi bir firmadan Balıkesir / Edremit istikametine bilet alıp iniş yerinizi Akçay olarak belirtip Akçay otogarında indikten sonra Migros marketin karşısındaki duraktan 7/24 sefer yapan minibüslerle 10 dakika içinde festival alanına ulaşabilirsiniz.

İSTANBUL

İstanbul – Akçay  Arası yaklaşık 420 km olmakla beraber ortalama 6 saatlik bir araç yolcuğu ile festival alanına ulaşmak mümkün. Otobüs ile gidecek arkadaşlar Balıkesire giden her hangi bir firmadan Balıkesir/ Edremit bileti alıp iniş yerini Akçay olarak belirtip Akçay otogarında indikten sonra 8-10 dakikalık bir minibüs yolculuğunun ardından festival alanına ulaşabilirler.

Otostop ile gelmek isteyen arkadaşlar Yalova, Gemlik, Bursa, Karacabey, Susurluk, Balıkesir, Edremit rotasını takip edip araç bulma şanslarını yükseltebilirler. Bu güzergah araç yoğunluğunun bol olduğu bir güzergah olmakla beraber tavsiye edilir.

Otostopla gelip acelesi olmayan arkadaşlar Silivri, Tekirdağ üzerinden üzerinden Gelibolu, Eceabat, Çanakkale, Kepez, Ezine, Ayvacık gibi alternatif rotayı takip edebilir hatta Tekirdağdan sonra Kumbağ, Uçmakdere, Gaziköy, Eriklice, Şarköy rotasına yönelip günübirlik kamplarını atarak uzun bi macera yaşayabiilirler.

ANTALYA

Antalya – Akçay arası yaklaşık 600km olmakla beraber ortalama 8 saatlik bir araç yolculuğunun ardından festival alanına ulaşabilirsiniz.

Otostopla gelmek isteyen arkadaşlarımız için çok çeşitli rotalar mevcut fakat bizim tavsiyemiz ilk olarak Denizli istikametine doğru parmak kaldırıp sırasıyla Alaşehir – Salihli – Akhisar – Balıkesir – Edremit ve Akçay rotasını kullanmanız yönündedir.

Ayrıca vakit sıkıntısı olmayan dostlarımız Akhisara kadar geldikten sonra rotayı biraz değiştirip Kırkağaç – Soma – Bergama – Dikili – Ayvalık – Edremit yolunu izleyip Bergama – Dikili ve Ayvalık’ta istedikleri gibi kamp atarak geze geze gelmeyi tercih edebilirler.

İZMİR

İzmir  – Akçay arası yaklaşık 200km olmakla beraber ortalama 2 saat 45 dakikalık bir araç yolculuğunun ardından festival alanına ulaşabilirsiniz.

Otostop için ise hiç zorlanmadan Ege Denizini kendize referans alarak E-87 karayolunu kullanarak 9Eylül – Menemen – Buruncuk – Aliağa – Çaltılıdere – Zeytindağ – Tepeköy – Dikili – Altınova – Ayvalık – Edremit istikametinden gelebilirsiniz.

ANKARA

Ankara – Akçay arası yaklaşık  640km olmakla beraber ortalama 7,5 saatlik bir araç yolculuğu sizleri bekliyor.

Otostop yapacak arkadaşlar E90 karayolunu kullanarak Polatlı – Sivrihisar üzerinden Eskişehir, ardından E90 karayolundan çıkmadan Bozüyük’e kadar gelip İnegöl – Kestel ve Bursaya ulaşabilirler.  Bursada kısa bir molanın ardından ( Festival alanında sizi bekliyor olacağız kestane şekeri istiyoruz 🙂 )  Görükleye gelip Karacabey yönüne parmak kaldırıp Mustafakemalpaşaya oradan da Susurluk istikametine gelebilerler. Bu arada susurluk ayranı candır 🙂 Festival döneminde Susurluktan Balıkesire hatta Edremite tek atış yapma şansınız çok yüksek. Şansınız bol olsun 🙂

Dipnot; Belki yolculuk sırasında çok yorulacaksınız ama o yolun sonunda sizi şöyle bir ortam bekliyor olacak  🙂

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.